Farské oznamy

V týždni od 11.4.2021 do 18.4.2021.

Poriadok bohoslužieb vo farskom a filiálnom kostole

„S radosťou slúžte Pánovi“ (Ž 99,1)

Deň

K – Z

NA ÚMYSEL ROD. MALÁKOVEJ

ZA FARNOSŤ

* Srdečne Pán Boh zaplať za všetky Vaše milodary, ktoré ste v uplynulom týždni venovali na potreby farnosti osobne alebo vkladom na farský účet: 50€, 40€, 20€, 20€, 20€.

* V prípade, že chcete prispieť na potreby farnosti Vašim milodarom, k dispozícii je účet farnosti:

RKC Farnosť Drietoma SK09 0900 0000 0000 4169 3448

* V rámci umožnenia individuálnej duchovnej služby Vládou SR a príslušnými štátnymi orgánmi je možné navštíviť kostol na INDIVIDUÁLNU MODLITBU.

Je tu zároveň možnosť individuálnej sv. spovede vo farskom kostole v Drietome.

Veriaci, ktorí majú duchovnú potrebu sviatosti Zmierenia a prijatia Eucharistie, sa môžu telefonicky objednať na presný čas na tel. čísle 0910 85 22 73.

V prípade nebezpečenstva smrti kontaktujte telefonicky FÚ ohľadom zaopatrenia.

* ÚVZ SR PRE NEPRIAZNIVÉ ŠÍRENIE PANDÉMIE CORONAVÍRUSU COVID19 NARIAĎUJE, ABY SA SLÚŽILI SVÄTÉ OMŠE BEZ ÚČASTÍ VERIACICH AŽ DO ODVOLANIA. ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE.

* Budúca nedeľa je 3. Veľkonočná.

* V nedeľu 11. apríla napoludnie sa na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku, aby veriacich pozvali k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie Covid-19 i za všetky ostatné obete pandémie. Jedenásteho apríla bude Katolícka cirkev sláviť Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorá završuje Veľkonočnú oktávu a zdôrazňuje tajomstvo Božieho milosrdenstva. To sa naplno prejavilo Kristovým utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním.

Práve túto nedeľu biskupi vybrali, aby prosili o Božie milosrdenstvo pre zosnulých a o Božiu pomoc pre pozostalých.

O.A.M.D.G.

(Omnia ad maiorem Dei gloriam - Všetko pre väčšiu slávu Božiu)

Bohoslužby v kláštornej kaplnke v Kostolnej-Záriečí

Deň

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

za dobrodincov, oblátov a partnerov v misii

* Sv. omše: Pondelok – nedeľa: BEZ ÚČASTÍ ĽUDU

* ÚMYSLY SVÄTÝCH OMŠÍ BUDÚ SLÚŽENÉ TAK, AKO BOLI ZAPÍSANÉ.

* Úmysly svätých omší (intencie) na rok 2021 počas tohto obdobia obmedzení Vám môžeme zapísať a to tak, že nám môžete zavolať (+421 903 762 256) a následne si dohodneme termín Vášho príchodu a pri dodržaní všetkých hygienických nariadení zapíšeme Vaše úmysly.

* V rámci umožnenia individuálnej pastorácie Vládou SR a príslušnými štátnymi orgánmi je možné navštíviť na INDIVIDUÁLNU MODLITBU PRED NAJSVÄTEJŠOU SVIATOSŤOU našu KAPLNKU MUP, kedy vám budeme v stanovenom čase k dispozícii na vyslúženie sviatosti zmierenia a zároveň budeme rozdávať Sväté prijímanie. V danom okamihu je dovolený maximálny počet osôb na priestor Kaplnky MUP OSEM ( 8 )! Prosíme vás, aby ste boli ohľaduplní voči iným návštevníkom Kaplnky a zotrvali v nej max. 15 - 20 minút. Približne v daných intervaloch budeme rozdávať aj Sv. prijímanie.

Pri vstupe je dôležité dodržiavať protiepidemiologické opatrenia:

- PREKRYTIE ÚST A NOSA RESPIRÁTOROM min. FFP2,

- DEZINFEKCIA RÚK,

- DVOJMETROVÉ ROZOSTUPY.

DO KAPLNKY MÔŽE VSTÚPIŤ LEN OSOBA

- S NEGATÍVNYM TESTOM NIE STARŠÍM AKO 7 DNÍ,

- RESP. OSOBA PO PREKONANÍ Covidu19 s POTVRDENÍM OD LEKÁRA,

- RESP. ZAOČKOVANÁ OSOBA NA COVID19 (s dodržanou lehotou po dvoch dávkach).

PROSÍME OSOBY, KTORÉ MAJÚ RESPIRAČNÉ PRÍZNAKY (KAŠEĽ, TEPLOTA...), ABY V ZÁUJME OCHRANY ZDRAVIA SVOJHO I BLÍŽNEHO OSTALI VO SVOJICH DOMOVOCH.

* MOŽNOSŤ INDIVIDUÁLNEJ MODLITBY, SVIATOSTI ZMIERENIA A PRIJATIA EUCHARISTIE:

PONDELOK – SOBOTA (12. – 17. 4. 2021):  16.30 – 18.30 hod.

NEDEĽA: 10.00 – 12.00 hod.

* Úrad verejného zdravotníctva SR pre nepriaznivé šírenie pandémie coronavírusu Covid19 nariaďuje, aby sa slúžili sväté omše BEZ ÚČASTÍ VERIACICH až do odvolania. Ďakujeme za porozumenie.

* ÚPLNÉ ODPUSTKY – KORUNKA BOŽIEHO MILOSRDENSTVA: Každý, kto si v Nedeľu Božieho milosrdenstva pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole alebo v kaplnke nábožne uctí tento obraz a splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca) a pomodlí sa Modlitbu Pána a Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem Ti), môže získať odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

* Taktiež každý veriaci, ktorý sa počas celého roka pomodlí (aj v tichosti) pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou Korunku Božieho milosrdenstva v kostole alebo kaplnke získava úplné odpustky za stanovených podmienok. Taktiež aj ten, kto je hatený, napr. chorobou a nemôže zájsť do kostola alebo kaplnky môže sledovať priamy prenos v televízii alebo rozhlase a pri tejto modlitbe získava tiež úplné odpustky, ale len vtedy, ak sa túto modlitbu  modlí spoločenstvo veriacich – najmenej tri osoby. (Porov. Dekrét Apoštol. Penitenciárie z 3. 4. 2017).

* Dobrodinci prispeli na Kaplnku Panny Márie Matky ustavičnej pomoci a bank. účet kláštora: 25 €, 20 €, 20 €. Všetkým darcom vyprosujeme hojnosť Božieho požehnania. Každú nedeľu je slúžená sv. omša za dobrodincov nášho kláštora.

Naše misijné dielo a kláštornú kaplnku môžete podporiť aj zaslaním finančného daru na komunitný účet: SK41 3100 0000 0042 5001 9618  (Prima banka). Ďakujeme. Každú nedeľu o 10.00 hod. je slúžená sv. omša za dobrodincov kláštora.

* Prosíme Vás aj tento rok o príspevok 2% dane z príjmu pre naše spoločenstvo Koral, ktoré slúžia na duchovné akcie a inovácie s tým spojené v našom exercičnom dome. Tlačivá Vám podáme v našom kláštore, resp. si ich môžete stiahnuť na našej stránke http://www.spolocenstvo-rl.sk/

Vyplnené tlačiva je potrebné poslať na daňový úrad v mieste bydliska, príp. pre daňový úrad v Trenčíne môžete nechať u nás v kláštore, my ich tam doručíme.  Vašu podporu nášmu spoločenstvu takouto formou nech Pán odmení svojím požehnaním.